portal kobiecych inspiracji

Obrotna na emeryturze
Wiek tak faktycznie to jedynie liczba. Masz prawo posiadać 55 lat, jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednakże możesz także posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie dbasz o własne ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Aktywność fizyczna – czy już za późno, żeby rozpocząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla dam na emeryturze są rozliczne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą również pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które namawiają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one również mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.